Projekty Interdyscyplinarne 2018

W tym roku tematem przewodnim projektów była "Kultura jedzenia". Na przygotowanie projektów były 4 dni. W piątek wszyscy je przedstawialiśmy. W dniu prezentacji każda grupa miała swój czas na pokazanie ukończonej pracy. O pewnych godzinach wchodziła komisja składająca się z dwóch nauczycieli i jednego ucznia, oceniająca pokaz.  Poniżej przedstawiam listę projektów:

- Orkiestra warzywna (Jan Małkowski)
- Spektakl teatralny (Marta Rosłon)

- Programy kulinarne w TV (Agata Wasiak, Anna Melon-Regulska)
- Film z motywem jedzenia (Grzegorz Uzdański)
- Savoir-vivre przy stole (Elżbieta Abłamowicz, Switłana Kiszko)
- Scottish Food (Dorota Mackenzie, Anna Szarzec)

- Krótka historia czekolady (Andrzej Galla)
- Jedzenie w PRL (Agnieszka Kołodziej)
- Najbardziej niezdrowe potrawy (Mariusz Kozłowski)

- Losujemy przepisy na surówki i sałatki – program wspomagający projektowanie (Konrad Reszczyk)
- Ziemniak, kartofel czy pyry i grule. How the potato changed the world (Dan Aldridge)
- Jedzenie a uczucia (Maja Lipińska)
- Jedzenie w bajkach i mitach (Ryszard Pietrucha)
- Kuchnia włoska vs niemiecka (Ewa Lilpop, Anna Przyrowska)
- Kuchnie świata (Dorota Paszyńska, Angela Darbinian)
- Żywe obrazy (Tunia Waloszek, Merka Małkowska)
- Czy w naszej szkole możliwy jest food sharing („podziel się jedzeniem”)? (Alicja Dybowska)
- Cała prawda o sposobach pozyskiwania żywności przez człowieka (czyli dlaczego warto być świadomym konsumentem) (Zbigniew Byrski)
- Projekt plastyczny (Marek Zając)
- Projekt plastyczno – biologiczny. Gra: zrób swój własny układ trawienny (Kaja Malanowska)
- Kuchnia klimatyczna (Rafał Fanti)
- Wielkie żarcie w kinie (Janusz Kochański)

Ja brałam udział w projekcie ,,Żywe obrazy" pod okiem Pani Tuni Waloszek i Merki Małkowskiej. Przedstawiliśmy interpretację obrazu Leonarda da Vinci ,,Ostatnia Wieczerza".  Każdy przebrał się za określoną postać z obrazu. Zrobiliśmy bardzo realistyczną scenografię. Wyglądała to jak prawdziwa kolacja. Kiedy komisja weszła do naszej sali, wszyscy znieruchomieli jak to na obraz przystało. Następnie wstała jedna osoba i opowiedziała, jakie jedzenie znajdywało się na Ostatniej Wieczerzy. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Powyżej animacja wykonana przez Idę Lipszyc na projekt "Foodsharing"