Prezenty dla dzieci z domu dziecka

W tym roku, tak jak w poprzednich latach uczniowie naszej szkoły przeobrazili się w Świętych Mikołajow.

Każda klasa wylosowała trójkę dzieci, którym sprawiła prezenty. W tym roku były to bluzy oraz słodycze.

Akcję koordynował pan Andrzej Galla, nauczyciel geografii i wychowawca klasy Czomolungma.

Dzieciaki mieszkają w Domu Dziecka nr 12 przy ulicy Tarczyńskiej.  Mają od 5 do 19 lat.

Delegacja składająca się z czwórki uczniów i dwóch nauczycieli 14 grudnia zaniosła prezenty na miejsce. Przyjęła nas dyrektorka Domu Dziecka z otwartymi ramionami i ciepłym sercem. Chwilę porozmawialiśmy i wręczony został nam w podzięce ogromny plakat zrobiony przez podopiecznych.

To jeden z najwspanialszych i wyjątkowych prezentów na Święta Bożego Narodzenia - uśmiech na twarzach innych. Dobrze, że możemy co roku sprawiać te uśmiechy.

Tekst: Ola Żebrowska /Czomolungma