Obóz filmowy 2010

Tydzień temu skończył się obóz filmowy w Ciekotach w Górach Świętokrzyskich. Uczestniczyło w nim kilkanaście osób.
Obóz rozpoczął się warsztatami integracyjnymi. Przez kolejne dwa dni odbywały się warsztaty filmoznawcze prowadzone przez Olę Jankowską z Łódzkiej Filmówki.
Kolejnym punktem obozu był wykład o kulturze, wierzeniach i tradycjach mieszkańców okolic Łysej Góry prowadzony przez dr hab. Halinę Mielicką z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wykład został nagrany i posłużył jako motto do scenek nagrywanych przez kolejne dni. W rolę reżyserów wcielili się Klaudia Janik i Jurek Winiecki.
Rolę zmarłej córki wieśniaka zagrała Hania Kranas
Wszystkim przypadła do gustu kreacja baby płaczki w wykonaniu Marcela
Natalia zagrała matkę dziecięcia

Uczestnicy obozu mieli szansę wykazać się na planie filmowym w rolach: operatorów, reżyserów, oświetlaczy, akustyków, choreografów, stylistów.
Przeprowadzono też szereg wywiadów z mieszkańcami okolic Wilkowa dotyczących zwyczajów świętokrzyskich. Obóz uważamy za bardzo udany.