Wymiana ze Szkołą w Mostoles w Hiszpanii

W dniach od 21 do 28 marca odbywała się wymiana ze szkołą w Hiszpanii. Uczestniczyło w niej 18 uczniów z zespołu naszych szkół. Wymiana zaczęła się w Krakowie, gdzie wylądowali Hiszpanie. Tam spędziliśmy dwa dni zwiedzając starówkę i obóz koncentracyjny Auschwitz. W Warszawie pokazaliśmy Hiszpanom Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie i starówkę. Tam tez rozegrała się gra miejska. Nasi hiszpańscy koledzy mieszkali u rodzin. Mamy nadzieję, że im się w Polsce podobało.
Nasza grupa wybrała się do nich w maju.

Byliśmy tam od 7 do 14 maja i bardzo nam się podobało. Zwiedziliśmy wiele muzeów np. Reina Sofia albo Prado. Były również wycieczki poza Madryt do Toledo, Aranjuez i w El Escorial.
Popołudnia spędzaliśmy wszyscy razem. Byliśmy między innymi na koncercie i w centrum handlowym.

Jednego dnia Hiszpanie zabrali nas do parku atrakcji! Niektórzy byli nawet na meczu.
Bawiliśmy się bardzo dobrze i nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Mamy nadzieje powtórzyć taki wyjazd jeszcze w następnym roku.

Escorial

Pożegnianie