Charytatywny Koncert na rzecz budowy studni w Somalii

W sobotę 26 listopada 2011r. odbyła się pierwsza impreza związana ze zbieraniem funduszy na budowę stucni w Somalii - koncert charytatywny, na którym występowali artyści ze szkoły, uczniowie i nauczyciele, a także zespoły z Warszawy. Cały dochód z biletów oraz z kawiarenki prowadzonej na przerwie zostanie przeznaczony właśnie na budowę studni. Wystąpili miedzy innymi: Oskar Szczepański Band, Adrianna Wośko, pan Kuba Mikoszewski, pan Grześ Uzdański, pan Bartek Pielak, Maciej Kozakoszczak oraz zespół Same Old Stories. Pełna sala publiczności mogła podziwiać koncert z profesjonalnym nagłośnieniem, oświetleniem oraz instrumentami. Gratulujemy organizatorom - Mateuszowi Kaczmarkowi oraz Filipowi Donvilowi za niezwykle sprawne przygotowanie imprezy.
Uwaga! Podczas naszego koncertu zebraliśmy 5035,09 PLN.

Notka z Wikipedii: Od 1991 roku w Somalii trwa wojna domowa, obecnie kraj jest w stanie faktycznego rozpadu, a rząd kontroluje tylko niewielkie skrawki jego terytorium. W 2011 Somalia zajęła 1. miejsce (czwarty rok z rzędu) w rankingu państw o najtrudniejszych warunkach do życia. W lipcu 2011 na terenie Somalii ogłoszono stan klęski głodowej spowodowany długotrwałą suszą, plagami szarańczy, a także długoletnią wojną domową. W wyniku głodu zmarło już 12 tys. osób. Szacuje się, że blisko 12 mln ludzi jest zagrożonych głodem