Szkoły Wielu Kultur - dzień ormiański

W ubiegłą niedzielę, po raz pierwszy w historii Gimnazjum na Raszyńskiej zaprezentowano bajeczną kulturę Armenii. Impreza była bardzo udana! Odbyły się pokazy taneczno-muzyczne, wykład nt. fascynującej kultury oraz tragicznej historii tego narodu oraz degustacja smacznych, tradycyjnych potraw.
Widzowie mogli posłuchać nastrojowej gry na pianinie w wykonaniu Marka Kudriashova, obejrzeć tańce ormiańskie przygotowane pod czujnym okiem Gayane Kalemdaryan, wysłuchać wzruszającej pieśni ormiańskiej w wykonaniu Elizy Arshaluys Grigorian.

Jedną z atrakcji była możliwość zagrania w ormiańskie gry towarzyskie. Takie rozrywki jak zwykle cieszyły się powodzeniem męskiej płci naszych gości.

Cała impreza nie udałaby się bez pomocy wielu wolontariuszy, uczniów naszej szkoły, rodziców i przyjaciół, którym bardzo dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w projekt. Welkie brawa dla Pani Angeli Darbinian pomysłodawczyni i organizatorki konkursu: "Szkoły Wielu Kultur".