Egzaminy Gimnazjalne

W dniach 24-26 kwietnia uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum pisali egzamin gimnazjalny.
W tym roku wydarzenie to wiązało się z dużym zdenerwowaniem i niepewnością panującą wśród uczniów, ze względu na nową formułę egzaminu, przez którą został nazwany "małą maturą". Wszyscy uczniowie musieli zmierzyć z pięcioma częściami egzaminu, a większość z nich wręcz sześcioma.
We wtorek trzecioklasiści rozpoczęli trzydniową 'sesję egzaminacyjną' od napisania egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Tego samego dnia zmierzyli się także z egzaminem z języka Polskiego.
W środę odbyły się egzaminy z przedmiotów przyrodniczych, a także z matematyki.
We czwartek natomiast uczniowie pisali egzamin z języka nowożytnego - jak łatwo się domyśleć większość uczniów naszego gimnazjum wybrała język angielski na poziomie rozszerzonym.

Miłym zwieńczeniem tego ciężkiego dla uczniów klas trzecich gimnazjum tygodnia, a wręcz ostatnich kilku miesięcy poświęconych na naukę do egzaminu, będzie bardzo długi, bo aż dziewięcio-dniowy weekend majowy ;) .