Otrzęsiny 2012

12 października odbyły się otrzęsiny nowego rocznika. W tym roku tematem przewodnim imprezy były "Filmy". Impreza rozpoczęła się o godzinie 16:00. Cztery klasy pierwsze oraz klasa Multi-Kulti po kolei "zapadły w sen" (motyw z "Incepcji" Christophera Nolana). Każdy korytarz miał być kolejnym poziomem snu.  Klasy przechodziły w 5 minutowych odstępach do sali fizycznej, gdzie miały "zapaść w sen", a następnie przechodziły do korytarza w podziemiu, gdzie wykonywały zadanie związane z Sherlockiem Holmesem. Z podziemia klasa przechodziła na parter, gdzie znajdowało się Casino Royale. Pierwszoklasiści mogli tam pograć w pokera, w ruletkę albo zamówić drinka przy barze.  Po kilku minutach musieli jednak szybko przejść piętro wyżej, gdyż rosyjski szpieg w kasynie wdał się w strzelaninę z ochroną i Jamesem Bondem.
Na pierwszym piętrze znaleźli się w świecie Harry'ego Pottera. Przechodzili przez ścianę na ulicę Pokątną, a następnie wsiadali do Hogwart Ekspresu. Po zakończeniu podróży trafiali do nowej auli, przekształconej w Mordor z filmu "Władca Pierścieni". Kilka razy grali tam w grę polegającą na utrzymywaniu sie w kole narysowanym na podłodze, z którego wypychali ich orkowie.
Po zakończeniu części przygotowanej przez klasy drugie, pierwsze klasy udały się do sal klas trzecich, gdzie były otrząsane.
W tym samy czasie rodzice pierwszaków, zgromadzeni na sali gimnastycznej, oglądali przedstawienie "Król Maciuś I" przygotowane przez szkolny teatr, a następnie występ przygotowany przez klasę Multi-Kulti.
Kiedy pierwsze klasy skończyły być otrząsane, zeszły na salę gimnastyczną, gdzie przedstawiły wszystkim zebranym swoje nazwy. 1a została Paracetamolem, 1b Fatamorganą, 1c to od teraz Tak, a 1d to Apokalipsa.
Na zakończenie otrzęsin odbyła się dyskoteka.

Rocznik został nazwany przez Radę Szkoły "Sadzonkami", a każda klasa otrzymała kwiat ze swoją nazwą (symbolizujący sadzonkę).
Organizatorem otrzęsin był Komitet Organizacyjny kierowany przez Radę Szkoły.
Za największy wkład w pomysły i organizację dziękujemy Dagmarze Prus, Gosi Podstawce, Jankowi Radzimińskiemu i Staśkowi Kralowi, a także Łukaszowi Waszczeniukowi, Jackowi Szcześniakowi, Maksowi Nasiłowskiemu (za pomoc w ogarnianiu imprezy) i Piotrkowi Sanejko, Albertowi Do i Dominikowi Nasiłowskiemu (za nieoceniony wkład w dekoracje sali gimnastycznej).
Życzymy nowemu rocznikowi miłego i owocnego czasu spędzonego w Gimnazjum na Raszyńskiej.

Zdjęcia: Zuzia Żurawska i AVi

Komentarze

Popularne posty