Spotkanie z Birmańczykami

Niedawno naszą szkołę odwiedziła grupa Birmańczyków. Mieliśmy okazję obejrzeć prezentację o tym pięknym kraju. Dowiedzieliśmy się też o losach szkoły birmańskiej, której nadano imię naszej Pani Dyrektor Krystyny Starczewskiej. Trzeba dodać, że nowy budynek szkoły powstał m.in dzięki wsparciu uczniów oraz nauczycieli Gimnazjum na Raszyńskiej. Obecnie konieczne jest zebranie kwoty 10tys. dolarów na wykończenie drugiego budynku szkolnego. Liczymy bardzo na wsparcie rodziców i nauczycieli.

Grupa uczniów z naszego Gimnazjum zorganizowała zbiórkę pieniędzy, a za zebraną kwotę zakupiła prezent dla 7-letniej dziewczynki z Birmy o imieniu Polska. Przypomnijmy, iż to swojsko brzmiące imię zostało nadane na cześć naszego kraju w podziękowaniu za pomoc przy budowie szkoły.