Pierwsze posiedzenie Sejmu Szkolnego kadencji 2013-14

18 stycznia 2014 odbyło się pierwsze posiedzeni Sejmu Szkolnego nowej kadencji. Wybrano prezdydium Sejmu: Marszałkiem został Stanisław Kral, V-Ce Marszałkami pan Sławomir Sikora oraz pani Edyta Rataszewska.
Sędziowie Sądu Szkolnego złożyli przed Sejmem przysięgę sędziowską, a następnie wybrali Prezesa Sądu Szkolnego, który została pani Agnieszka Siatkowska-Woźniak. Premier Szkoły Jakub Rurarz wygłosił expose, w którym przedstawił skład nowej Rady Szkoły oraz plan jej działania.
Następnie Sejm obradował nad tematem przewodnim tegorocznych uczniowskich projektów interdyscyplinarnych, którym ostatecznie zostało wybrane "25 lecie zespołu szkół Bednarska", oraz nad kwestią tzw. Ustawy Moczowej, czyli ustawy o badaniach moczu na obecność narkotyków przeprowadzanych wśród uczniów. Dyskusja dotyczyła w szczególności sposobu wyboru osób podlegających badaniu. Ze względu na konieczność zaznajomienia się posłów z aktualnym brzmieniem Ustawy oraz wieloma różnymi poglądami na tę sprawę, dyskusja nad nią będzie kontynuowana na posiedzeniu Sejmu 11 marca 2014.

Zdjęcia Sabina Zabielska i Julia Zaborowska /Rabarbar/