Rekolekcje 2014

Tegoroczne trzydniowe rekolekcje zapoczątkowało pojawienie się  roześmianej od ucha do ucha nauczycielki pani Marii Pieńkowskiej. To było zaskakujące i ciekawe. Opowiedziała o tym, co będzie się działo podczas tych trzech dni. Tegorocznymi tematami były :
  • miłość
  • dobroć
  • piękno 
zdjęcia: Alicja Bulik /Rabarbar/
Po krótkim wstępie wszedł kapłan, dominikanin O. Marek Pieńkowski i zaczął omawiać temat rekolekcyjny z uśmiechem na twarzy i poczuciem humoru. Rozmowy nie poruszały tylko tematów religijnych, ale również filozoficzne. Każdy mógł "wyhaczyć" coś dla siebie z labiryntu słów i nie czuło się upływu czasu. Po wykładzie nadszedł czas na krótką  przerwę.

Po piętnastu minutach sala znów zapełniała się. Dziesiątki rozmarzonych o świętach wielkanocnych nastolatków znów weszło na salę. Wszyscy usiedli i zaczęła się msza. Schola przyśpiewywała co chwilę i nie czuło się klimatu sali gimnastycznej, tylko jakby wnętrze katedry Notre-Dame. 

Po mszy nadszedł czas na filmy. Mogliśmy wybrać spośród "Ludzie Boga" i .... Wiele osób zdecydowało się na oglądanie.
Przez trzy dni schemat był ten sam


  1. rozmowa
  2. msza
  3. film  
Poruszane tematy ogromnie się różniły. Rekolekcje nie były obowiązkowe, a naprawdę wiele osób zdecydowało się na uczestnictwo. Na pewno każdy, kto tam był nauczył się i dowiedział czegoś ciekawego i nowego.

Komentarze

Popularne posty