Dzień Kaukaski

W niedzielę 13 kwietnia 2014 roku w Gimnazjum na Raszyńskiej odbyła się impreza Kaukaska. Uczestniczyli nie tylko uczniowie z Raszyńskiej, ale też inne osoby z Armenii i z Czeczenii. (Na Kaukazie jest wiele krajów, ale my zaprezentowaliśmy kulturę tych dwóch krajów) 

Pod kierownictwem pana Marka Zająca i z pomocą polskich uczniów bardzo ładnie udekorowaliśmy salę. 

Organizatorem był jak zwykle Klub Wielokulturowy z panią Angelą Darbinian. Sprzętem muzycznym zajmował się Suren Ispiryan. Każda osoba z Armenii i z Czeczenii opowiadała o swoim kraju z pamięci. Dzięki czemu zaproszeni goście dowiedzieli się bardzo dużo o tych dwóch krajach z Kaukazu. Można było również obejrzeć występy ormiańskie i czeczeńskie, czasami też wymieszane razem. Występujący mieli własne tradycyjne stroje, szyte przez Klub Wielokulturowy.
W programie imprezy były: 
                       - Piosenki, - Tańce, - Wiersze
                       - Informacje o:  religii, historii, wojnach, kulturach i tradycjach, znanych ludziach, świętach, ciekawostkiImprezie towarzyszył też bardzo dobry humor. Prezentacje były bardzo ładnie przygotowane. Na zakończenie był  poczęstunek. Palce lizać. Na stole mogliśmy znaleźć potrawy z kuchni kaukaskiej.
Impreza była udana i moim zdaniem wszyscy byli zadowoleni.

Komentarze

Popularne posty