Wyjazd integracyjny klas pierwszych - Łeba 2014


W poniedziałek 8 września, wszystkie cztery klasy pierwsze wyjechały na pięciodniowy wyjazd integracyjny do Łeby. Plan był bardzo ciekawy, mający na celu nasze zapoznanie się ze sobą i nawiązanie nowych przyjaźni.


Po drodze zatrzymaliśmy się w Szymbarku, by zwiedzić skansen i obejrzeć "dom do góry nogami". Najpierw obejrzeliśmy domy i mieliśmy okazję zobaczyć "najdłuższą deskę świata". Była naprawdę długa i bardzo imponująca. Kiedy przeszliśmy po większości chałup i obejrzeliśmy praktycznie cały skansen - przyszedł czas na "dom". Wchodziliśmy grupami po maksymalnie dwanaście osób. Dom ów stał na dachu, miał dwa piętra i prawie wszystko było w nim odwrotnie - nie licząc stołu na drugim piętrze i obrazów.

Do hotelu Fregata dojechaliśmy po 21:00. Byliśmy bardzo zmęczeni.

Następnego poszliśmy na plażę. Plaża w Łebie jest bardzo malownicza i warto na nią pojechać. Biały, miękki piasek i granatowa, chłodna woda, tworzą tam przepiękny krajobraz, którym może się poszczycić mało który kraj. Ten dzień przeznaczony był na gry i zabawy integracyjne w klasach.
We środę odbył się 40-o minutowy rejs statkiem po Bałtyku. Dzień mijał bardzo przyjemnie, wieczorem odbywały się pierwsze próby tańca. Każda klasa bowiem, miała za zadanie nauczyć się tańczyć i śpiewać jakiś utwór z regionu, który wcześniej wylosował wychowawca danej klasy.
Mieliśmy przy tym niezły ubaw, bo nie dość, że były to tańce i pieśni ludowe, to jeszcze musieliśmy zrobić sobie jakieś akcenty ubioru charakterystyczne dla określonego rejonu. Na koniec wyjazdu każda klasa prezentowała efekty swojej, prawie trzydniowej pracy. Byliśmy z siebie bardzo zadowoleni i po występach odbyło się ognisko. Piekliśmy kiełbaski i chleb - było bardzo przyjemnie. W piątek po śniadaniu spakowaliśmy się i o 9:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Myślę, że ten wyjazd pomógł nam się bliżej poznać i nawiązać nowe znajomości. Miło by było kiedyś powtórzyć coś takiego.
Tekst: NIna Hilgier /klasa 1C/

Komentarze

Popularne posty