Światowy Dzień Godności

We wtorek 21 października na pierwszej lekcji do naszej szkoły przyszedł przedstawiciel organizacji Global Dignity, by razem z Pawłem Małaszyńskim "zmusić" nas do zastanowienia się nad naszym życiem i tym, czym jest i czy w ogóle jest w naszym dzisiejszym świecie godność.
        Na początku zostaliśmy zapoznani z faktami na temat ruchu oraz ogólnymi danymi związanymi na przykład z przemocą w szkole. Następnie głos przejął pan Małaszyński, który przedstawił swoje poglądy. Na pewno dla niektórych wydawało się to okrutną wizją świata, w którym żyjemy. Aktor chciał przedstawić naszą rzeczywistość w jak najgorszym świetle, byśmy potem potrafili docenić najdrobniejsze uroki życia.
        Na zakończenie swoje zdanie wyraziło również kilku uczniów, po czym każda klasa rozeszła się na swoje zajęcia.