ŚWIAT DLA UKRAINY - charytatywny maraton artystyczny

13 grudnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się charytatywny maraton artystyczny "Świat dla Ukrainy". Celem maratonu była zbieranie pieniędzy dla osób rannych na Ukrainie. Zbieraliśmy również  koce i ciepłe  ubrania. Uczestnicy z  klubu  Multikulti wykonali własnoręcznie ozdoby świąteczne na sprzedaż. Udało się zebrać 5500zł.
Również  stworzyliśmy super atmosferę. Oprócz gości z Ukrainy występował Klub Multikulti, a pomagała

nam utalentowana  rodzina z Ukrainy, którzy emigrowali  do  Polski.  Wykonawcy przygotowali  tańce,  piosenki i  różne ciekawe występy ukraińskie,  jak  i  inne. Dzieci z innych krajów miały okazję  powiedzieć coś,  i każda  z  nich  bardzo  dobrze  rozumiał  jaka  jest  sytuacja  w  Ukrainie  i każda  z  nich chciał  w jakiś  sposób  pomóc. Cały maraton trwał  od  12:00 do wieczora, a między   czasie robiliśmy przerwy  występów i ludzie mogli uczęstniczyć w różnych warsztatach (język czeczeński, taniec hiszpański, itd.) kupić sobie różne potrawy z kuchni  15 krajów.
Moim  zdaniem  Maraton  dla  Ukrainy  był  udany,  a co  najważniejsze  wszyscy  byli  zadowoleni, a  my  w  ten  sposób  robiliśmy  dobry  uczynek  pomagając Ukrainie.