Dzien Solidarności z Uchodźcami

15 października w 2015 roku w naszej szkole z wielką radością obchodziliśmy "Dzień solidarności z uchodźcami". Przy wyjściu do szkoły kilku uczniów rozdawało przychodzącym naklejki z napisem 15X. Niektórzy zabrali ze trzy. Naklejali je na torbach, na telefonach itd.
Słowo "solidarność" moim zdaniem najlepiej rozumieją osoby właśnie z Raszyńskiej. Co piąty uczeń jest uchodźcą. A pomimo to stanowimy jedno.
W szkole panuje miłość i równość. To własnie tym celu grupa Multikulti przygotowała występy z flashmobem. Co najciekawsze występowali nie tylko uczodźcy lecz również Polacy.
Z naszym układem przemierzaliśmy Warszawę. Szukaliśmy miejsc, gdzie było dużo ludzi. Mieliśmy czarne koszulki z różnymi napisami związane z tym dniem: "Tolerance","Freedom","Happiness","Peace" itd.. Reakcje ludzi na nasz flashmob była taka pozytywna, że po sześciu występach nikt nie był zmęczony. Wszyscy mieli ciepły uśmiech na twarzy. Przechodnie nagrywali nas, robili zdjęcie z nami i prosili o kontakt z naszą grupą. Było fantastycznie i cieszę się bardzo z tego powodu. Mam nadzieję że za rok też będą przygotowane podobne akcje.

Komentarze

Popularne posty