Choinka dla dzieci uchodźców

5 grudnia w naszym gimnazjum odbywała się choinka dla dzieci pochodzących z różnych krajów. Każda klasa miała opiekować się wylosowaną wcześniej grupą dzieci. Ich zadaniem było oprowadzanie dzieci po szkole, przygotowanie zabaw oraz poczęstunku dla maluchów. Głównym punktem programu było przedstawienie. Odbyło się ono w sali gimnastycznej, która była pięknie udekorowana przez uczniów klas pierwszych. Tradycyjnie stała też choinka z świecącymi w różnych kolorach światełkami.
Dzieci przy drzwiach dostawały świąteczne czapeczki zrobione przez uczniów z klas MultiKulti.

W sali czekały na dzieci bohaterowie z ulubionych bajek - kapciuszek, krasnoludki, nimfy, elfy a także groźny pirat! Po zakończeniu przedstawienia na salę wkroczył chiński lew, który na koniec rozdał przestraszonym dzieciom cukierki.
Robiliśmy dzieciom zdjęcia z ulubionymi bajkowymi postaciami. Każde dziecko dostało od mikołaja prezent i z uśmiechem na twarzy, pięknymi wspomnieniami odeszło ze szkoły.
Cieszę się bardzo, że sprawiliśmy im tyle radości. Na zakończenie warto dodać, że impreza choinkowa odbyła się dzięki pracy wielu uczniów - wolontariuszy oraz naszych wspaniałych nauczycieli.

Komentarze

Popularne posty