Wigilia 2015

Dzień 18. grudnia był ostatnim dniem w Szkole w "starym" roku 2015. Tego dnia nie odbywały się lekcje. Był to czas dobrych życzeń, podziękowań, wspólnego śpiewu - jednym słowem nasza szkolna Wigilia.


O godz. 11-tej zebraliśmy się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, aby krótkim i pełnego dobrych życzeń przemówieniu p. Dyrektora Sławomira Sikory cieszyć się wspólnie kolędami, śpiewanymi przez chór szkolny pod kierunkiem p. Agi Viburno oraz przybyciem Świętego Mikołaja, który bardzo niekiedy dowcipnie, odpowiadał na pytania prowadzących, a także dał nam smaczne prezenty.

Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy też materiał filmowy z płyty "Święta bez granic", będącej rezultatem akcji charytatywnej Radiowej Trójki, w której to nagrywaniu brali udział między innymi nasi uczniowie - jako Szkoła Babel - i trzeba przyznać, że wypadli nadzwyczajnie - oklaski były długie i szczere. Później było dzielenie się opłatkiem.
Po południu tego samego dnia odbyła się w naszej szkole, tradycyjnie już od piętnastu lat, wigilia dla pracowników Szkoły. Pan Dyrektor Sławomir Sikora złożył wszystkim życzenia i zachęcił do wspaniale przygotowanej kolacji wigilijnej. Wcześniej jednak odbyło się łamanie opłatkiem. Po kolacji, jak zwykle, zaczęło się wspólne śpiewanie kolęd, przy czym pięknie zaprezentowała się trzypokoleniowa rodzina Piotra Goldsteina. Można także było liczyć, jak zawsze, na kilkunastoletnią Zuzię, córkę p. Joanny Pałach. Wydaje się, że licznie przybyłe dzieci naszych nauczycieli tak, jak i pozostali uczestnicy, czyli wszyscy - czuli się świetnie i trudno było się rozstać.
Alicja Dybowska
zdjęcia: Agnieszka Kołodziej

Komentarze

Popularne posty