Czujesz chemię?

I semestrze roku szkolnego 2015/16 uczniowie i uczennice naszego gimnazjum uczestniczyli w projekcie "Czujesz chemię?" realizowanym przez uczennice i uczniów (m. in. naszego absolwenta - Piotra Kępczyńskiego) V LO im. Ks. J. Poniatowskiego.

Informacje o projekcie: „Czujesz Chemię?” to akcja uczniów z klasy chemiczno-fizycznej z V LO w Warszawie, organizowana w ramach projektu „Szkoły budują demokrację”. W czasie jej trwania uczniowie klasy 2C chemiczno-fizycznej prowadzili zajęcia laboratoryjne oraz stworzyli serię filmów przypominających różne zagadnienia związane z chemią.

Projekt „Szkoły budują demokrację” jest zorganizowany przez Fundusz Wyszehradzki, a w Polsce wspierany jest przez Federację Inicjatyw Oświatowych. Przedsięwzięcie ma na celu utworzenie sieci 10 szkół z 5 współpracujących ze sobą krajów – Polski, Czech, Słowacji, Bośni i Hercegowiny oraz Kosowa. Uczniowie i pedagodzy razem biorą udział we wprowadzaniu innowacji metodycznej polegającej na połączeniu nauczania przedmiotowego z potrzebami społeczności lokalnej oraz poznawaniu roli szkoły w budowaniu demokratycznego społeczeństwa.

tekst: O. K.