Dni Otwarte 2016

W dniach 5 i 12 marca 2016r. w naszym gimnazjum odbywały się Dni Otwarte dla kandydatów i ich rodziców oraz dla wszystkich osób zainteresowanych szkołą.
Spotkania z kandydatami odbywały się o godz. 10:00 i 12:00. Prowadzili je uczniowie z pierwszych, drugich i trzecich klas, którzy opowiadali o szkole, nauczycielach i odpowiadali na pytania szóstoklasistów.

Gimnazjum Raszyńska Dni Otwarte

Mniej więcej w tym samym czasie odbywały się spotkania dyrekcji i nauczycieli gimnazjum z rodzicami kandydatów. Poruszane były różne tematy dotyczące szkoły. Wojtek Iwanicki, podwójny absolwent naszego Zespołu szkół / Gimnazjum Raszyńska i Liceum IB /, student fizyki opowiedział o swoich doświadczeniach z pobytu w szkołach.


Uczniowie oprowadzali gości po szkole, pokazywali klasy, zapraszali dzieci do udziału w różnych konkursach. Bardzo interesujący i nowatorski konurs przeprowadził Pan Rafał Fanti, który uczy geografii. Przedstawiamy zasady: Grupa uczniów odpowiadała na 20 pytań za pomocą kartek, które trzeba było odpowiednio ustawić, wybierając jedną odpowiedź z czterech.


Potem nauczyciel skanował odpowiedzi za pomocą aplikacji moblinej, a wyniki uczniów od razu pojawiały się na ekranie.
Na koniec program sam podsumował wyniki. Każdy mógł zobaczyć ilość swoich poprawnych odpowiedzi. Na najlepsze dzieci czekały nagrody.


W tym samym czasie odbywały się też inne konkursy i pokazy. Np. Sudoku, fizyczne oraz chemiczne.
Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do Dni Otwartych od dłuższego czasu. Całością dowodziła Rada Szkoły. Pomoc przy organizacji polegała na pracy społecznej. W dniu otwartym wolontariusze przybyli do szkoły na godz. 8:30. Ich zadaniem było przygotowanie kawiarenki, szatni, sali spotkań z kandydatami, pokazów oraz sklepiku i innych atrakcji.
Mamy nadzieję, że Dni Otwarte pokazały naszą szkołę z dobrej perspektywy.


Podczas Dni Otwartych można było zapisać dziecko na egzamin wstępny, który rozpocznie się już 29 marca br. Zapisy trwają. Zapraszamyzdjęcia: Maja Bronowska /Rabarbar/ i Julia Kawałkowska /Nutella/

Komentarze

Popularne posty