Wyjazd do Londynu 2016

W zeszłym tygodniu odbył się planowo wyjazd do Londynu. Wylecieliśmy 7 marca o 6:45 z Modlina. Cała wycieczka liczyła 47 uczestników i pięciu opiekunów, z tego czterech nauczycieli i jedna pani z "zewnątrz". W poniedziałek mieliśmy mało wymagający program polegający na zwiedzeniu Hampton Court z angielskim przewodnikiem. Po południu zameldowaliśmy się w hostelu Rest Up i mieliśmy czas na odpoczynek po podróży.

Następnego dnia zobaczyliśmy muzeum Wiktorii i Alberta, muzeum historii naturalnej i wiele innych równie interesujących obiektów. Codziennie w czasie pory na lunch mieliśmy czas wolny, podczas którego mogliśmy coś zjeść lub udać się na zakupy.

W ciągu następnych dni wycieczki mieliśmy możliwość zobaczyć Tate Modern, British Museum, National Gallery, muzeum Londynu. Obejrzeliśmy również Big Ben'a, parlament, Tower of London i dużo słynnych obiektów z bliska.

W programie mieliśmy również rejs statkiem po Tamizie, który bardzo przyjemnie wspominam. Udaliśmy się też na tradycyjne w Anglii fish and chips, a następnie na musical wspominający Michaela Jacksona.

Myślę, że nie było osoby, której to przedstawienie źle zapadło w pamięć. Podczas dwóch ostatnich dni udaliśmy się do Cambridge i Bath, w którym człowiek na każdym kroku napotyka ulicznych artystów. Zwiedziliśmy również łaźnie rzymskie. Cambridge również urzekało swoim urokiem. Jedyna rzecz, której bym nie pochwalił, to ogromna liczba osób w obydwóch miasteczkach.Po wizycie w Cambridge 13 marca pojechaliśmy na lotnisko Stansted i wróciliśmy do Warszawy.
Myślę, że Londyn spodobałby się każdemu, kto złożyłby wizytę w tej wielkiej metropolii. Jest to niezwykle dobrze zachowane miasto. Ma dobrze rozwiniętą komunikację miejską i dużo ciekawych obiektów architektonicznych i kulturowych, które trzeba zobaczyć, jeśli zdecyduje się odwiedzić Londyn.
 


zdjęcia: Natalia Manjani /Kocham Cię/, Sabina Zabielska /Rabarbar/

Komentarze

Popularne posty