Kwiaty Ochoty - prezentacja projektu


25 maja 2016 r. odbyła się w klubokawiarni "Życie jest fajne" przy ulicy Grójeckiej 68 w Warszawie prezentacja projektu pt. "Kwiaty Ochoty".

Punktualnie o godz. 18:00 rozpoczął się wernisaż wystawy zdjęć, a następnie pokaz filmu.

Nasz projekt polegał na tym, że starszym mieszkańcom Ochoty zadaliśmy dwa pytania: jak spędzali wolny czas w dzieciństwie oraz jak się zmieniła od tamtej pory dzielnica. Wywiady nagrywaliśmy i zmontowaliśmy z nich film. Zdjęcia ze spotkań (portrety) i informacje o naszych rozmówcach zawiesiliśmy w klubokawiarni.

W czasie spotkań dowiedzieliśmy się wiele o ciekawych, zabawnych lub dramatycznych wydarzeniach związanych z Ochotą z lat przedwojennych, z czasów II wojny światowej i z lat po niej nastepujących.
Głównym celem projektu była INTEGRACJA POKOLEŃ - i niewątpliwie udało się nam ją osiagnąć.

Realizatorami projektu byli uczniowie naszej szkoły: Zuzia Dzieniak, Natalia Manjani, Martyna Chodań, Szczepan Żurawski z klasy "Kocham Cię", Oliwka Machnicka, Kostek Emiljan oraz Kajtek Zieliński z klasy "Nutella", a także Paulina Kostkiewicz z klasy "Dzicy Ogrodnicy".


W wernisażu uczestniczyli między innymi: koordynatorka naszego projektu - Pani Aga Viburno, bohaterowie filmu "Kwiaty Ochoty", członkowie Klubu Seniora oraz Caritas Dzielnicy Ochota, autorzy projektu i ich rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły, a także przedstawiciel programu "Aktywna warszawska młodzież".
W nakręceniu filmu pomogła nam firma "Canon Polska".

Projekt został w całości sfinansowany przez Urząd m. st. Warszawy, w ramach programu "Aktywna warszawska młodzież".
zdjęcia: Natalia Manjani /Kocham Cię/


Poniżej przedstawiamy film  zaprezentowany na wernisażu wystawy w Klubokawiarni "Życie jest fajne"

Komentarze

Popularne posty