Otrzęsiny Ultimusów 2016


Dnia 30 września odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Na początku my, uczniowie klas pierwszych przygotowywaliśmy klasy na przyjście rodziców i gości. Rozkładaliśmy poczęstunek i ćwiczyliśmy prezentacje nazwy. Moją klasę otrząsała klasa trzecia  EkstraMulti. O godz. 16:00 przyszła zabrać nas na otrząsanie. Tematem przewodnim tegorocznych otrzęsin był cyrk.

Na początku musieliśmy przeskoczyć przez hula-hop - tak jak zaprezentował nam tygrys. Następnym zadaniem było trzymanie balona między nogami i przekłucie balona przeciwnika. Była jeszcze żonglerka i zgadywanki.  Pan dyrektor był przebrany za klauna i nas dopingował.
Po ukończeniu wszystkich zadań dostaliśmy lizaki i udaliśmy się na salę gimnastyczną.
Pokazano nam film z egzaminów wstępnych, kilka osób przemawiało i zaczęło się przedstawianie nazw klas. Po kolei wywoływano klasy, które pokazywały jak się nazywają.
Prezentacja nazwy mojej klasy - Czomolungma

Po każdym przedstawieniu odbywały się zgadywanki. Takim sposobem dowiedzieliśmy się jakie nazwy noszą tegoroczne pierwsze klasy a brzmią one:
- Rozregulowani /wychowawczyni pani Anna Regulska/
- Czomolungma /wychowawcy pan Andrzej Galla i pan Janusz Kochański/
- Spectrum  /wychowawcy pan Rafał Fanti i pan Zbigniew Byrski/
-  220 Voltów /wychowawczyni pani Angela Darbinian/
- Dlaczego nie? /wychowawca pan Michał Ziątek/


Odgadywaliśmy również nazwę naszego rocznika, która brzmi "Ultimusy".  Ciekawe przedstawienie tej nazwy pokazała Rada Szkoły wraz z panią Martą Rosłon.

Po części na sali udaliśmy się do klas na poczęstunek.
O godzinie 18:00 odbyła się dyskoteka, niestety nie wiem jak przebiegła, bo nie byłam na tej części otrzęsin. Wraz z nami - nowymi uczniami było bardzo dużo rodziców, którzy wspierali nas i pomagali zwalczyć stres związany z tym dniem.
Przed rozpoczęciem zabawy bałam się reakcji szkoły na nazwę naszej klasy, jednak największy strach czułam kiedy szliśmy do auli na otrząsanie. Teraz już wiem, że nie było się czego bać. Uważam, że starsze klasy bardzo się postarały w stworzeniu dekoracji i przygotowaniu zadań na otrzęsiny - za co im serdecznie dziękuję. Szkoda, że podobno już nie będzie gimnazjów, bo my nie będziemy mieli kogo otrząsać..

Komentarze

Popularne posty