Spotkanie z Pitagorasem

26 i 27 października 2016r. w naszej szkole odbywały się Warsztaty z Pitagorasem. Brali w nim udział uczniowie z wszystkich klas pierwszych. Tematem tego spotkania był przełom w świecie pitagorejskim wskutek odkrycia liczb niewymiernych.

W rolę Pitagorasa wcielił się p.Dominik Mokrzewski. Wróżbitą został p.Grześ Uzdański, a ich uczennicami p.Olga Kalinowska, p.Anna Olszańska, p.Marta Rosłon i p.Alicja Dybowska. Filozof wyrażał swe głębokie myśli, które z powodu swego niedoświadczenia (wyłącznie w sztuce) dementowały jego studentki. Swoimi śmiesznymi ruchami rozbawiał nas wróż.

Matematycy zorganizowali zadania grupowe, które wymagały skupienia i chłodnego umysłu. Po ich wykonaniu każda grupa miała do zaoferowania różnorodne paradoksy.