Wyjazd do Anglii 2016

        W niedzielę 4 grudnia 2016r. o godzinie czwartej rano uczestnicy wycieczki stawili się na Warszawskim lotnisku Chopina. Nasz lot do Doncaster-Sheffield trwał około dwóch godzin, i na szczęście przebiegł spokojnie. Anglia przywitała nas piękną, jesienną pogodą. Poznaliśmy panią Lucy, naszą przewodniczkę, i pana Adama, naszego kierowcę.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Haworth i poznaliśmy historię sióstr Bronte. Miasteczko było niezwykle urokliwe i kameralne.
Pierwsze dwie noce spaliśmy w hostelu w Yorku. Zwiedzaliśmy miasto i wielką katedrę York Minster, która wywarła na mnie niezwykłe wrażenie.We wtorek spakowaliśmy się i wyruszyliśmy do miast uniwersyteckich, Cambridge i Oxfordu. Oba miasteczka łączyła niesamowita, stara architektura i studencka atmosfera. W Oxfordzie zobaczyliśmy między innymi Christ Church, w którego jadalni były kręcone popularne filmy o Harrym Potterze.
W czwartkowy poranek, obudzeni nadzwyczaj wcześnie, spakowaliśmy się i wyjechaliśmy do Londynu. Widzieliśmy niesamowitą czasową wystawę malunków Picassa w National Portrait Gallery i geograficzne centrum miasta, Trafalgar Square. 
Ostatnie dwa dni wycieczki spędziliśmy na zwiedzaniu miasta. W sobotę zobaczyliśmy wystawy w Victoria&Albert Museum i Science Museum, później jednak, po szybkim lunchu w Chińskiej reastauracji, czas kazał nam opuścić wspaniałą Anglię i udać się na lotnisko w Luton.

Uważam, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wspaniałe miejsca, i naprawdę żałuję, że koniec nadszedł tak szybko.

Komentarze

Popularne posty