Karnawał da dzieci uchodźców

Jak co roku dnia 21 stycznia 2017 r. odbyła się impreza karnawałowa dla dzieci uchodźców zorganizowana przez Radę Szkoły naszego gimnazjum. Wolontariusze z każdej klasy założyli swoją ,,drużynę" zajmującą się spragnionymi zabawy dziećmi.


Przyjechało do nas prawie 100 dzieci z trzech ośrodków dla uchodźców w wieku od 4 do 8 lat.
Po przyjeździe naszych maluchów, popadliśmy z nimi w wir zabawy na około 30 minut. W naszych klasach odbywało się malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, gry i zabawy ruchowe. Rodzice dzieci mogli się spotkać w auli, gdzie czekały na nich kawa, herbata i ciasta.Dla naszych maluchów przygotowany został obiad.

Po posiłku mogliśmy wrócić do zabawy na ok. godzinę.

Wszystkie dzieciaki spotkały się w sali gimnastycznej, gdzie odbyło się wspaniałe i magiczne przedstawienie, przygotowywane od wielu dni przez Pracownię Integracji Wielokulturowej. W postać wróżki i Smoka wcielili się Pani Agnieszka Kołodziej oraz Keming Quan. Każde z dzieci otrzymało prezent.

Po godzinie 14-ej po nasze dzieciaki przyjechały autokary, którymi pojechały do swoich ośrodków. Mam nadzieję, że dla wszystkich uczestników imprezy będzie ona niezapomnianym przeżyciem.

Komentarze

Popularne posty