Aukcja na rzecz Kornelka


14 stycznia 2017r. w godz. 12.00-13.30 w gimnazjum na Raszyńskiej odbyła się aukcja dzieł sztuki dla Kornelka. Licytowano 18 obrazów i figurkę z Rwandy.

Wiele osób przyszło wcześniej, żeby zobaczyć obrazy na żywo i pomóc w przygotowaniach.

Czytaj o Fundacji Rycerze i Księżniczki >>

Na początku Pani Maria Topczewska wytłumaczyła wszystkim, dlaczego właściwie tu jesteśmy, dlaczego robimy to wszystko dla Kornelka? Później przedstawiła Panią Maję Komorowską, która opowiedziała o obrazach i Panią Joannę Tarnawską z firmy Desa Unicum, która prowadziła licytację.


Przyszła również Pani z fundacji ,,Rycerze i Księżniczki", żeby podziękować wszystkim, którzy się tam zjawili i chcieli pomóc Kornelkowi.
Pani Tarnawska poinformowała nas o zasadach licytacji, np. o tym, że można było podbijać cenę o 100zł. Każdy obraz po kolei przynosili uczniowie - wolontariusze. Gdy Pani Komorowska opisała dzieło, można było zacząć licytować, podnosząc lizaki.
Cena wywoławcza każdego obrazu wynosiła 300zł. Najwyższą cenę osiągnął obraz - ikona "Anioł"- 5200zł


Aukcja przebiegała bardzo dynamicznie. Cena była bardzo szybko podbijana, a często, kiedy pani już liczyła do trzech, to niespodziewanie kolejna osoba podbijała cenę. Przy licytacji obrazu Joanny Sarapaty dowiedzieliśmy się, iż autorka oddała jeszcze drugie swoje dzieło, którym był szkic do licytowanego obrazu.


Niespodzianką było to, że ksiądz Adam Boniecki oddał figurkę - symbol płodności ze swojej prywatnej podróży do Rwandy w Afryce.
Jako ostatni był licytowany obraz Pana Marka Zająca, nauczyciela plastyki w naszej szkole - malarza. Obraz kupił Pan Dyrektor Sławomir Sikora wraz z anonimowymi kupcami. Będzie on wisiał w naszej szkole. Aukcja naprawdę się powiodła. Zebraliśmy ponad 46 000zł! Kwota ta wydaje się być niesamowita. Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w aukcji.
Ida uratowała aukcyjną kawiarenkę pysznymi mufinami.Komentarze

Popularne posty