Egzaminy wstępne 2017

          W tym roku egzamin pisemny odbył się 18 kwietnia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. Był podzielony na dwie części - matematykę i jęz. polski. Cały egzamin trwał trzy i pół godziny. W tym pół godziny zarezerwowane było na przerwę dla kandydatów. W tym czasie mogli oni wypić sok lub zjeść batonik. Wydarzenie przebiegło dość sprawnie. Nie było wielu problemów związanych z niestawieniem się na egzamin, lub pozostawieniem telefonu. Kandydaci byli lekko zestresowani. Stopień ich poddenerwowania nie był na tyle poważny, aby przeszkodził w pisaniu egzaminów.

          Kolejnym etapem, z którym przyszli uczniowie Raszyńskiej musieli się zmierzyć był egzamin ustny. Jest on ważniejszy, jak również trudniejszy do zorganizowania, od poprzedniego, pisemnego egzaminu.

Rozmowy kwalifikacyjne miały miejsce 24 marca, 25 marca, 26 marca, 1 kwietnia. Niedziela - 2 kwietnia będzie ostatnim dniem egzaminów ustnych. W każdym terminie, z wyjątkiem piątku 24 marca, egzaminy trwały od godz. 9 do 15.

Na zdjęciu jedna z komisji egzaminacyjnych: nauczyciele od lewej - Pani Olga /jęz. polski/, Pan Zbyszek /fizyka/, Pan Rafał /geografia/

Są cztery komisje. W każdej z nich znajduje się trzech nauczycieli. Kandydat wraz z opiekunem po zarejestrowaniu się, zmierza do kawiarenki. Następnie przyszły uczeń idzie do Edenu - miejsca, gdzie uczniowscy przedstawiciele Raszyńskiej odpowiadają na wszelkie pytania i starają się odstresować kandydatów. Kolejnym krokiem, ostatnim już, jest rozmowa, która średnio trwa około dwudziestu minut.

          Egzaminy wstępne są dla części osób przeżyciem niezbyt miłym. Jednak zapewniają to, że na Raszyńskiej znajdą się osoby, które chcą się tam znaleźć.  Posiadają pasje oraz zdolność do samodzielnego myślenia. Za kilka chwil egzaminy nie będą powodem do zmartwień, lecz do radości.

Komentarze

Popularne posty