Rekolekcje 2017

W dniach 10-12 kwietnia na sali gimnastycznej naszej szkoły odbywały się Rekolekcje Wielkopostne. Uczestniczyli w nich uczniowie zespołu szkół Bednarska. Lekcje w tych dniach trwały do godz. 12. Póżniej odbywała się konferencja, a po niej po krótkiej przerwie Msza Święta /w poniedziałek i w środę; we wtorek zaś zamiast Mszy była Adoracja Ikony Krzyża/.


Przedstawiamy relację Mai Bronowskiej
Rekolekcje po raz trzeci poprowadził ksiądz Wojciech Janyga z Parafii Objawienia Pańskiego przy ul. Dickensa.
W tym roku mogliśmy usłyszeć o tym, czym właściwie jest grzech i dlaczego grzeszymy.
Kolejną ważną kwestią był krzyż i istota cierpienia Chrystusa. Chrześcijaństwo jest jedyną religią gdzie cierpienie staje się ofiarą. Od wieków ludzie zastanawiają się nad sensem i przyczyną cierpienia, podczas gdy Jezus z miłości do każdego człowieka, a nie społeczeństwa, umarł na krzyżu.
Podczas nauk ksiądz zaprezentował kilka filmów. Poniżej bardzo ciekawy film, mówiący o samotności i uzależnieniach człowieka.

 Ostatniego dnia rozważaliśmy czym jest msza święta. Także omówiliśmy kolejno jej przebieg.

Całość rekolekcji miała na celu pokazania tego, że Bóg nas jako pojedynczą jednostkę kocha. Co więcej, my powinniśmy odpowiedzieć na tę miłość budując z Nim relacje. Jednak nie słuchaliśmy tylko księdza, pojawili się również absolwenci naszej szkoły: Klaudia, Ania i Michał.


Każdy z nich powiedział świadectwo. Pozwoliło nam to zrozumieć, że wiara nie jest niczym abstrakcyjnym czy niemożliwym. Wystarczy zaufać Bogu i zacząć z Nim budować relacje. Czas przemyśleń urozmaicił nam zespół muzyczny, który w tym roku był rekordowo liczny. Uczniowie nie tylko śpiewali, ale również grali na pianinie, gitarach i innych instrumentach.
Było to wyjątkowe przeżycie dla społeczności szkolnej.

Komentarze

Popularne posty