Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018

W poniedziałek 4 września nowe klasy siódme rozpoczęły nowy rok szkolny od zajęć z wychowawcą. Po tym jak rano zapoznały się z nową szkołą, o godzinie 17:15 wszyscy zebrali się w Auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego na Inaugurację nowego roku szkolnego. 
Pani Wanda Łuczak - dyrektor I SLO zaczęła swoją mowę powitaniem, następnie przedstawiła wszystkich dyrektorów Zespołu Szkół "Bednarska". Pani Krystyna Starczewska - założycielka Pierwszej społecznej szkoły w Polsce oraz wieloletnia dyrektorka Gimnazjum Raszyńska dostała najgłośniejsze i najdłuższe brawa.


Honorowym gościem, który wygłosił wykład inauguracyjny był mec. Mikołaj Pietrzak, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej.
Przemowa dotycząca demokracji była niewątpliwie dobrze przemyślana i dopracowana, a także dająca do myślenia. Wykład poświęcony był ustrojowi liberalnej demokracji konstytucyjnej – czym ona jest; czym się różni od demokracji, w której decyduje większość, nawet jeśli decyduje ona o życiu tej mniejszości; a także, jak przekłada to się na nasze życie. Wykładowca wspomniał także jednego ze swoich ulubionych myślicieli, czyli Francisa Fukuyama, który głosił, że właśnie liberalna demokracja konstytucyjna była końcem historii – ostatnim ogniwem ewolucji społecznej; czymś najlepszym, co mogło nas spotkać.

Pod koniec przemowy pan Pietrzak dodał również, że to w naszych rękach leży przyszłość kraju – może nie dziś i nie jutro, ale za kilkanaście lat. To właśnie my będziemy decydować o Polsce. Powiedział, żebyśmy sprawili, że Polska stanie się miejscem, w którym może i chce żyć każdy. Po gromkich brawach i kwiatach, które dostał od uczniów,  jego miejsce przy mównicy ponownie zajęła pani Wanda Łuczak, zapowiadając pana Marka Górnickiego, który ogłosił zwycięzcę konkursu Kalos Kagathos.

Po krótkich słowach wyjaśnienia za jakie zasługi można dostać wieniec i być ogłoszonym zwycięzcą, w końcu poinformował nas wszystkich kim w tym roku jest ten szczęściarz. Osobą, która wygrała, okazała się Zuzia Dzieniak, absolwentka Gimnazjum Raszyńska z klasy "Kocham Cię" pani Olgi Kalinowskiej. Także to ona później uraczyła nas krótkimi podziękowaniami i przemową.

 Gdy już cała uroczystość zbliżała się do końca, przypomniano nam o jutrzejszym dniu – pierwszym z zajęciami szkolnymi po tak długim odpoczynku, jakim były wakacje.

Wszyscy rozeszliśmy się, pamiętając o tym, by dobrze się przygotować, spakować swoje tornistry i być w pełni sił następnego dnia.

Komentarze

Popularne posty