80-lecie Pani Krystyny Starczewskiej

16 listopada 2017r. ok. 14:00 zebrali się w sali gimnastycznej uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wraz z nauczycielami. Wiedzieliśmy, że czekamy na spotkanie z wyjątkową Jubilatką. Po chwili do sali weszła Pani Krystyna Starczewska wraz z Panem Dyrektorem Sławomirem Sikorą. Wejściu na salę Jubilatki towarzyszyły gromkie oklaski, które nie milkły jeszcze przez dobrych kilka minut. Następnie  koleżanki i koledzy uczestniczący w fakultetach muzycznych zaczęli grać na gitarach i instrumentach perkusyjnych,  a wszyscy zgromadzeni odśpiewali „Sto lat”.
Tak rozpoczęliśmy spotkanie z okazji osiemdziesiątych urodzin Pani Starczewskiej.Następnie delegacja uczniów wręczyła ogromne bukiety pięknych kwiatów. Pani Krystyna Starczewska podziękowała za życzenia i kwiaty. Opowiedziała nam o swoim dzieciństwie, które przypadło na trudne historycznie czasy. Jubilatka wspominając o traumatycznych wydarzeniach, których była świadkiem, życzyła nam, abyśmy byli wolni od tego typu doświadczeń.

 Kiedy Pani Starczewska zbliżała się do końca swojego wystąpienia, podeszła do mnie Pani Marysia Topczewska i poprosiła mnie, abym dołączyła do Pani Krysi, ponieważ dziś też mam urodziny. Nie muszę chyba opisywać, jak bardzo byłam zaskoczona i onieśmielona. Po chwili Pani Marysia poinformowała zebranych o moich czternastych urodzinach. Nastąpiła miła chwila, Pani Krystyna objęła mnie i złożyłyśmy sobie nawzajem życzenia. Uroczystość zakończyło rozdanie słodyczy. Na pewno będą to jedne z tych moich urodzin, które na zawsze zapamiętam i będę bardzo miło wspominać.

Komentarze

Popularne posty