Piknik Leśmianowski

W sobotę 11 listopada w I liceum ogólnokształcącym Bednarska odbył się piknik Leśmiana dla całego zespołu szkół. Świętowaliśmy zarówno twórczość polskiego poety, jak i zbliżające się urodziny pani Krystyny Starczewskiej. Odbyła się też licytacja przekazanych przez wiele znakomitych osób przedmiotów. 
 Szkoła została wspaniale udekorowana, na korytarzu były prawdziwe liście, co nadawało leśną atmosferę. Widać było, że uczniowie bardzo się postarali.
    O godzinie 16 goście zebrali się w sali gimnastycznej. Na początku wszyscy uroczyście odśpiewali hymnu narodowy. Zaraz potem rozpoczęła się licytacja wielu ciekawych przedmiotów. Aukcję prowadził nauczyciel historii z Bednarskiej - Tytus Izdebski. Część z nich można było kupować po cenach wywoławczych, już poza aukcją. Cały dochód z aukcji zostanie przekazany Ekipie Św. Mikołaja.
W dalszej części pikniku obchodziliśmy urodziny pani Krystyny Starczewskiej, założycielki Zespołu Szkół "Bednarska". Zespół RaszMusic zaśpiewał mantrę Gayatri. Zostały wręczone kwiaty. Potem mogliśmy posłuchać wywiadu z panią Starczewską. Przeprowadzała go absolwentka naszej szkoły Julia Nowicka. Później przyszedł czas na tort urodzinowy, który naprawdę robił wrażenie - wielki, w kształcie otwartej księgi. Każdy, kto tylko miał ochotę, mógł w miłej atmosferze poczęstować się kawałkiem.
   Następnie przyszedł czas na krótką przerwę, ale i poza salą goście mieli masę atrakcji, o które zadbały szkoły z naszego zespołu. Były trzy kawiarenki przygotowane przez szkoły ze Startowej, Zawiszy i Raszyńskiej. Oferowały przeróżne smakołyki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony Ekipie Św. Mikołaja. Oprócz jedzenia można było jeszcze kupić ubrania - licealiści z "Bednarskiej" stworzyli mały lumpeks ze swoją używaną odzieżą, którą można było kupić po bardzo atrakcyjnych cenach.
 
"Przed i po burzy" muzyczne improwizacje - zespół RaszMusic fot. Przemysław Miszta

Po przerwie przyszedł czas na część artystyczną, Leśmianowską. Uczniowie z gimnazjum na Startowej i Hispanioli deklamowali i śpiewali utwory poety. Potem zaprezentowało się Liceum IB. Następnie  wysłuchaliśmy zespołu RaszMusic, który później włączył nas w swój występ, angażując całą salę w wydawanie odgłosów natury. Efekt był naprawdę niesamowity. W dalszej części pikniku odbył się spektakl Improwizatorni z Raszyńskiej, pt. ''Konkurs''. Przedstawiał on Bolesława Leśmiana w nieco bardziej komediowym świetle, co, mam nadzieję, spodobało się publiczności. Następnie kolejne szkoły zaprezentowały Leśmianowską poezję w swoim wydaniu, mogliśmy usłyszeć zarówno wiersze jak i piosenki. PO występach artystycznych wyświetlone zostały trzy etiudy filmowe. Przygotowali je uczniowie z I SLO.

Komentarze

Popularne posty