Wybory szkolne 2017

Na przełomie października i listopada, w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do władz szkoły. Wybory zostały przeprowadzone, aby wybrać członków do: Sądu Szkolnego, Sejmu Szkolnego, Rady Szkoły oraz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.
Przebieg Wyborów:
- 17.10.  otwarcie kampanii wyborczej
- 14.11.  wiec wyborczy
- 15.11.  głosowane stanów uczniowskiego i nauczycielskiego
- 16.11.  głosowane stanu rodzicielskiego
- 20.11.  ogłoszenie wyników wyborów

Podczas kampanii w całej szkole wisiały plakaty reklamujące kandydatów (tych, którzy takowe zrobili), którzy zgłosili się do różnych organów szkoły. Niektórzy rozdawali smycze lub ulotki, a podczas głosowania rodziców częstowali ich babeczkami (mniam!).

Najwięcej emocji wzbudził wiec wyborczy, ponieważ niektórzy kandydaci w ogóle się nie przygotowali i musieli improwizować :-)
Wyniki wyborów zostały przyjęte entuzjastycznie. W klasach szkolna młodzież żywo komentowała wybory i gratulowała zwycięzcom.

Frekwencja wyborcza wyniosła wg stanów:
- rodzicielski: 31,56%, - nauczycielski: 68,29%, - uczniowski: 89,58%.
Prezentacje kandydatów na zebraniu rodziców.
Od lewej stoją: Ksawery Bednarek, Piotr Borczyński, Janek Bogutyn, Mika Harari, Tomasz Rowiński

Pierwsze posiedzenie Rady Szkoły odbyło się 27.11.2017r. Wybrany został nowy Premier szkoły: Janek Bogutyn. Gratulacje!!!

Wasz „Bardzo Dobry Dziennikarz”, Franek - Czarna Materia