Nagroda Fair Play dla Milo z Carpe Diem

30 listopada 2017r.  odbyła się Gala Polskiego Związku Żeglarskiego. Sportowców ocenia się nie tylko przez pryzmat zdobytych medali - stwierdził Prezes PZŻ Tomasz Chamera. Liczy się także odpowiednia postawa. Takimi wartościami, szczególnie cenionymi w żeglarstwie, gdzie rywalizuje się nie tylko z konkurentami, ale również z groźnym żywiołem, wykazał się Milo Sołomko.

W lipcu 2017 roku podczas mistrzostw Europy w klasie Bic Techno w Lorient/Larmor Plage, przed startem do pierwszego wyścigu, deskarz SKŻ Ergo Hestia Sopot zauważył bezwładnie pływającą twarzą do wody francuską zawodniczkę. 12-latek podpłynął do dziewczyny, wskoczył do wody, odwrócił ją na wznak i po stwierdzeniu, że dziewczyna jest nieprzytomna, zaczął wzywać pomocy, jednocześnie podtrzymując głowę nad wodą. W ten sposób uratował jej życie. Młody zawodnik otrzymał za swój czyn z rąk wiceprezesa Mateusza Kusznierewicza, Przemysława Miarczyńskiego i Zofii Klepackiej nagrodę "Fair Play", a zgromadzona publiczność zgotowała mu gromką owację.
Milo przyjął również gratulacje od dyrektora szkoły na Raszyńskiej Sławomira Sikory.

Cieszymy się bardzo, że w naszej szkole są uczniowie, tacy jak Milo.

informacje pochodzą ze strony >>
czytaj także tu >>