Pierwsze posiedzenie sejmu szkolnego

Cześć! Z tej strony wasz Bardzo Dobry Dziennikarz. Chciałbym wam opowiedzieć o pierwszym posiedzeniu nowego sejmu szkolnego, które odbyło się 18 grudnia 2017 roku.

Plan tego wydarzenia składał się z paru części:
- przedstawienia lub zaproponowania kandydatur na poszczególne stanowiska (ze wszystkich stanów)
- głosowania i ogłoszenia stanowisk poszczególnych osób
- zaprzysiężenia sędziów (m.in. mnie :-))
- kilku spraw organizacyjnych i paru tematów do przedyskutowania np. ustalenia terminów najbliższych spotkań.

W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele organów szkolnych ze wszystkich trzech stanów: uczniowskiego, rodzicielskiego i nauczycielskiego oraz parę osób z poprzedniej kadencji. Zebranie trwało ok. 2 godziny i przebiegło w energicznej atmosferze. W spotkaniu uczestniczyli Marszałek Sejmu zeszłorocznej kadencji - Wojtek Wójcik oraz wicepremier - Hubert Kozierkiewicz. Przekazali oni pałeczkę w ręce nowych władz.
Moim zdaniem wszyscy byli lekko podekscytowani i napięci, ale w pozytywny sposób, czekając na moment oficjalnego ogłoszenia wyniku głosowania do władz sejmu.
Nowo wybrane władze to:
- Marszałek Sejmu -p. Michał Ziątek, nauczyciel historii
- Wicemarszałkini -p. Małgorzata Ordonowska-Klimaszewska, rodzic
- Wicemarszałkini - Danuta Czupta, uczennica z klasy "Nutella"

To już wszystko. Do następnego razu!
                                                                                           B.D.D.- Franek