Konkurs "Shanti Sandesh"

W piątek, 16 lutego 2018 roku, w ambasadzie Indii odbył się konkurs plastyczny "Shanti Sandesh", w którym udział wzięło 37 uczniów Zespołu Szkół Bednarska.
Tematem przewodnim konkursu była idea "pokoju i harmonii", promująca powszechne braterstwo wśród wszystkich społeczności, niezależnie od ich narodowości, statusu społecznego czy przekonań. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wycinanki lub wydzieranki z kolorowych papierów na temat konkursowy, w formacie maksimum A3.
Komisja obradowała w składzie: Pani Maria Kotowska - dyrektor Zespołu Bednarska, Pani Joanna Wasilewska - dyrektor Muzeum Azji i Pacyfiku, Pani Anna Alicja Trochim - Dyrektor Galerii "Delfiny", Pani Agnieszka Krymowa-Król - artysta plastyk, Zuzanna Kofta - absolwentka Zespołu Szkół "Bednarska" a także studentka Akademii Sztuk Pieknych w Warszawie oraz Pan Ashok Mannani - Przewodniczący Fundacji Indyjskiej, sponsora nagród.

Podczas obrad jury odbyła się część artystyczna, którą uświetnił występ zespołu RaszMusic. Nasi koledzy z klasy Carpe Diem oraz Czomolungmy wykonali program pt. "Głosy Natury" nawiązujący do tematu konkursu. Mogliśmy posłuchać hinduskiej Mantry Gayatri oraz Mantry Pokoju. Wokalistom towarzyszyły ciekawe instrumenty: kalimby, misy tybetańskie, deszczownica oraz inne instrumenty perkusyjne.

W dalszej części wystąpiły zespoły taneczne prezentujący muzykę i tańce hinduskie. Na koniec Pani Kirti Gahlawat - nauczycielka jogi prezentowała ćwiczenia releksacyjne i oddechowe.

Wydarzenie zakończyło się rozdaniem nagród przez Chargé d’Affaires - Pana Amarjeet Singh Takhi. Towarzyszyły temu wielkie brawa oraz podziękowania.

Poniżej podajemy wyniki:
Kategoria: Szkoła Podstawowa
Klasy 1-4
1 miejsce: Maria Szczepaniak, 2 miejsce: - Olga Traczyk, 3 miejsce: - Inka Zadrożniak
Wyróżnienie - Inka Zielińska-Klimaszewska
Klasy 5-6
1 miejsce: - Helena Zabielska, 2 miejsce: - Mateusz Szczepański, 3 miejsce: - Julka Kalinowska
Wyróżnienie - Kajetan Traczyk
Szkoły ponadpodstawowe
1 miejsce: - Magdalena Dryjańska, 2 miejsce: - Barbara Garbolińska*, 3 miejsce: - Miła Nowicka*

Atmosfera wydarzenia była super i uważam, że takich konkursów powinno być więcej.

Ksawery Bednarek Carpe Diem

* - BSP, Terytorium Raszyńska