Malowanie świetlicy

W poniedziałek 12 lutego z grupą dziesięciu osób z klasy Czarna Materia wraz z naszą wychowawczynią panią Olgą Kalinowską i panem Markiem Zającem (nauczycielem plastyki) udaliśmy się do świetlicy dla dzieci - ofiar przemocy domowej w Fundacji Centrum Praw Kobiet. 

Zabraliśmy ze sobą farby, taśmy malarskie i specjalne gąbki do „tapowania" (tapowanie to technika malarska polegająca na delikatnym uderzaniu gąbką / pędzlem o twardym włosiu w szablon przyłożony do ściany) oraz szablony wycięte tydzień wcześniej. Po dotarciu na miejsce, podzieleniu się na dwie ekipy i ustaleniu planu prac przez pana Marka - wzięliśmy się do roboty. Słuchając muzyki i żartując, w pogodnych nastrojach, namalowaliśmy w pierwszej kolejności dwa drzewa w rogach pomieszczenia (jedno wyższe od drugiego). 


Następnie przyszedł czas na ptaki - siedzące i lecące (kolejne fantazyjne kształty szablonów wycinał na bieżąco z kartonu pan Marek). W pocie czoła, ale nadal weseli, pracowaliśmy około trzech godzin. Efekt był zdumiewający! Morze kolorów na (poprzednio) białej ścianie wyglądało naprawdę satysfakcjonująco. Po posprzątaniu, zrobieniu kilku zdjęć i bardzo pozytywnej opinii pani Urszuli Nowakowskiej, dyrektorki fundacji, rozeszliśmy się w swoje strony z nadzieją, że nasza dekoracja przynosić będzie radość dzieciakom korzystającym ze świetlicy.

Pozdrawiam was serdecznie - Bardzo Dobry Dziennikarz Franek Niecz

Komentarze

Popularne posty