Berliński Express 2018

   W dniach 9 - 11 marca 2018r. byliśmy na wycieczce w Berlinie.
Na początku, gdy przyjechaliśmy do Berlina poszliśmy na spacer po dzielnicy Mitte. Zobaczyliśmy Bramę Brandenburską. Później przeszliśmy do okolic Postdamer-Platz i zwiedzaliśmy pomnik pomordowanych Żydów Europy. Był zrobiony z różnej wielkości bloczków, które stały w równych rzędach. Było ich na tyle dużo, że było łatwo się zgubić. Następnie poszliśmy na Postdamer-Platz do Sony Center. Dach tego budynku był w kształcie wulkanu. Wieczorem również mieliśmy spacer. Poszliśmy do ogromnego sklepu Ritter-Sport. Były tam chyba wszystkie smaki czekolad.

Następnego dnia pojechaliśmy na berlińskie targi. Są to największe targi turystyczne na świecie. W tym roku krajem partnerskim była Zambia. Na targach przebywaliśmy długo, gdyż było bardzo dużo do zobaczenia. Prezentowało się około180 krajów. W czasie wolnym odwiedziliśmy Kurfurstendamm. Było to miejsce z ogromną ilością sklepów. Wyobraźcie sobie długie pasaże handlowe, galerie jak i KaDeWe, czyli największy dom handlowy w Europie. Był to raj dla zakupoholików.

Ostatniego dnia pojechaliśmy do Poczdamu. Godzinę od Berlina. Jest to bajkowe miasteczko z wielkim kompleksem zamkowym. Miasto uważane jest z a najładniejsze miejsce w Niemczech. Zwiedziliśmy ,,Nowy Pałac''. Mieliśmy dwóch przewodników-polskojęzycznego i niemieckojęzycznego. Osoby uczące się niemieckiego i parę osób, które chciały dołączyć były z przewodnikiem niemieckojęzycznym. Niestety nie mogliśmy robić w środku zdjęć. Trzeba zobaczyć to na żywo.
Następnie podjechaliśmy do centrum Poczdamu na obiad. Było to naprawdę małe, urokliwe miejsce.
Wycieczka ,,Berliński Express'' była bardzo ciekawa. Co roku zmieniany jest trochę plan, aby osoby, które uczestniczyły w zeszłym roku również mogły zobaczyć coś nowego. Będę miło wspominać ten wyjazd.

Komentarze

Popularne posty