Egzaminy Gimnazjalne 2018

      Egzaminy gimnazjalne rozpoczęły się 18 kwietnia. Pierwszego dnia sprawdzana była wiedza z przedmiotów humanistycznych. Połączony sprawdzian z historii i WOSu był pierwszym kontaktem z państwowymi formalnościami, więc największy stres z trzech dni był właśnie wtedy.

 Przed egzaminem z części humanistycznej

Egzamin z historii zaskoczył niektórymi pytaniami. Jednak w ogóle uczniowie nie ocenili go jako sprawiający trudności. O godzinie 11 odbyła się część z języka polskiego. Większość zadań opartych była na tekstach. Jako wypracowanie - charakterystyka. Wrażenia po tym egzaminie jeszcze odebrałem za jeszcze bardziej pozytywne od poprzednich.

         Następnego dnia zaczęliśmy od nauk przyrodniczych, które często sprawiają najwięcej kłopotu. Tym razem najgorliwsze dyskusje po oddaniu arkuszy dotyczyły zadań z biologii. Matematyka okazała się łatwiejsza od oczekiwań. Dużo uczniów oddając pracę było uradowanych jej trudnością. Jako, że to już drugi dzień egzaminów rozluźnienie było widoczne, na przykład poprzez stroje.

Stefan Dobrowolski z RaszFilmu przeprowadza wywiad z Szymonem Krajewskim-Ponczek z klasy Dzicy Ogrodnicy

        Ostatni dzień był jednocześnie przyjemny i lekko frustrujący. Trudność testów odgrywała mniejszą rolę niż skupienie. Frustracja wynikała z tego, że pisząc rozszerzony poziom języka angielskiego i tak trzeba było napisać podstawę. Tak więc, część uczniów, może, niepotrzebne niecierpliwiła się. Nie przeszkodziło to jednak w zakończeniu egzaminów gimnazjalnych mocnym akcentem, który podwyższy ich ogólną średnią.
       Jak wiele osób uważam, że dobrze zdane egzaminy gimnazjalne nie są jednoznaczne z produktywną nauką w gimnazjum. Choć mój wynik nie będzie równy 100%, to oceniam je jako łatwe, a nawet za łatwe w zestawieniu z ich dużą wagą i niezliczoną liczbą formalności im towarzyszącą.

Zapraszam do obejrzenia relacji przygotowanej przez RaszFilm

 

Komentarze

Popularne posty