Ecco Walkathon 2018

W sobotę 15 września w Warszawie odbył się spacer charytatywny ,,Ecco Walkathon 2018". W ramach wolontariatu zebrała się drużyna z  naszej szkoły w celu wspólnego spacerowania,  Uczestniczący w parku Agrykoli na początek  dostali zestaw spacerowy - torbę i coś do picia/jedzenia. O godzinie 11 otworzono start i spacer się rozpoczął. Nasza grupa złożona z uczniów i nauczycieli z rodzinami wybrała opcję trasy 10 km, można było wybrać także 6 km. Szliśmy przez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto, a potem lewym brzegiem Wisły aż do portu czerniakowskiego, skąd było już blisko do mety nieopodal wspomnianego wcześniej parku Agrykoli.


Organizator za każdy kilometr marszu (na jedną osobę) przeznaczył określoną liczbę pieniędzy do wybranej przez uczestnika fundacji - Fundacji TVN-u lub radia Zet.

Trasa spaceru była dość dobrze wyznaczona. W większości szliśmy po chodnikach i deptakach. Spacer przebiegł bardzo spokojnie, choć trochę w tłumie (jak podaje organizator w sumie w wydarzeniu brało udział ok. 16 000 osób).
Sądzę, że to dobrze, że grupa z Raszyńskiej wzięła udział w tego rocznym ,,walkathonie: - oprócz zaliczeniu kilku godzin z wolontariatu było dużo czasu na wspólne rozmowy itd.

Komentarze

Popularne posty