Trasa koncertowa zespołu RaszMusic rozpoczęta!


W sobotę, 17 listopada 2018r. zespół RaszMusic wystąpił gościnnie w Domu Kultury Praga w Warszawie. Nasz zespół wykonał repertuar wielokulturowy "Bliżej Dalekiego Wschodu", a tytuł naszego koncertu brzmiał: "Shanti - kochamy pokój"

Byliście na pikniku z okazji Święta Niepodległości w Liceum Bednarska? Pamiętacie utwory, które tam wykonaliśmy? Te same piosenki śpiewaliśmy na koncercie w DK Praga.
Były to:
- Mantra Zielonej Tary.  Często nazywa się ją mantrą współczucia. Jest to mantra, która chroni przed niebezpieczeństwem, leczy choroby i pomnaża dobrobyt.
- Gayatri Mantra.  Jest to ulubiona mantra Mahatmy Gandhiego, dzięki któremu Indie uzyskały niepodległość w roku 1947.
Otrzymaliśmy tłumaczenie tej mantry od prof. Z. M. Byrskiego
OM, Ziemia, Przestwór, Niebiosa!
Ten Słonecznego Niebianina splendor
Tak upragniony obyśmy postrzegli
I oby myśli on pobudzał nasze!

Mantra Gayatri zawiera w sobie wszystkie inne mantry - to jest sekret mantry Gayatri - i to powoduje, że jest to jedna z najsilniejszych mantr. Innym imieniem Gayatri jest Shanti. Jest jedyną obdarzającą każdego pokojem. Kiedy śpiewasz mantrę Gayatri, powoduje ona wyciszenie umysłu, a kiedy umysł jest wyciszony, uzyskujesz spokój.
- "Amala" - Tybetańską pieśń tęsknoty młodej dziewczyny, która opuściła swój kraj i tęskni za matką.

Tym razem, dodatkowo, wykonaliśmy utwór pt. ,,Volare” Domenico Modugno. Bardzo podobał się publiczności. Wszyscy śpiewali razem z nami refren, który brzmi: ,,Volare, oooo, Cantare, oooo […]”.

Największe jednak wrażenie na słuchaczach zrobił utwór odegrany techniką improwizacji. Co to oznacza? Oznacza to, że nie wykonywaliśmy go na podstawie żadnych nut. Po prostu graliśmy prosto z serca, z drobną pomocą Pani Agi, która dawała dyskretne☺️ sygnały do wejścia kolejnych instrumentów. Muzyka relaksacyjna - najlepsza w koncertowym wykonaniu RaszMusic!

Zaraz po występie zostaliśmy zaproszeni na pyszny poczęstunek. Mnie najbardziej smakowały ostre nepalskie przekąski. Zostaliśmy także poczęstowani cukierkami.

Już nie mogę się doczekać kolejnego koncertu naszego niesamowitego zespołu, na który wszystkich serdecznie zapraszam 1 grudnia 2018r. o godz. 15:30 w Domu Kultury Świt.

Koncert prowadziła Sara Munkhsaikhan pochodząca z Mongolii. O swoim kraju Iranie opowiadał też Abdul.

Komentarze

Popularne posty