Próbne egzaminy gimnazjalne

18 - 20 grudnia odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne dla klas trzecich oraz dla klas 8. Pierwszego dnia trzecioklasiści stawili się w szkole w celu napisania części humanistycznej, składającej się z języka polskiego, historii i wosu. Przez kilka godzin zmagali się oni zarówno z gramatycznymi zagwozdkami, jak i z zadaniami traktującymi o prawie w Polsce. Trzeba było wykazać się nie tylko kreatywnością, pisząc rozprawkę, ale też dobra pamięcią, wybierając poprawne daty w zadaniach zamkniętych w części historycznej.
 Następnego dnia przyszedł czas na część ścisłą cyklu - egzaminy z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Nadszedł wówczas dzień sądu dla szarych komórek gimnazjalistów, gdyż test wymagał od nich nie lada skupienia, oraz pamiętania potrzebnych wzorów i reguł.

W części przyrodniczej wymagana była wiedza z 4 przedmiotów - geografii, chemii, biologii i fizyki. Niektóre zadania z owego etapu przyprawiały uczniów o zawroty głowy.

Niektórzy uczniowie mieli możliwość pisania egzaminu na komputerze.
Ostatni, trzeci dzień wiązał się z napisaniem egzaminu z języka angielskiego. Od dobrego wyniku zależała zarówno znajomość struktury gramatycznej angielszczyzny, jak i zastosowanie jej w wypowiedziach pisemnych. To były naprawdę ciężkie trzy dni!

Komentarze

Popularne posty