Santa Claus is coming to town…

20 grudnia 2018 roku, w naszej sali gimnastycznej miała miejsce szczególna uroczystość - Wigilia szkolna. Wszyscy bardzo czekali na ten dzień, jako że wtedy też zaczynała się przerwa świąteczna. Przed wydarzeniem odbyła się próba zespołu RaszMusic. Razem z panią Agą Viburno i kilkoma nowymi uczestnikami, którzy dołączyli dopiero do zespołu, dopięliśmy wszystkie kawałki.

O 13:00 rozpoczęliśmy szkolną Wigilię. Podczas tego wydarzenia Improwizatornia, pod kierownictwem pani Marty Rosłon, przedstawiła swoją wersję reklam telewizyjnych. Występ był bardzo zabawny, wszyscy z ciekawością czekali na kolejne odsłony.

Po Improwizatorni przyszła kolej na RaszMusic. Przedstawiliśmy cztery kolędy, w tym jedną w języku angielskim. Jedną z pieśni zaśpiewała solo Julka Lewentfisz-Górka z klasy Herbaciarnia. Była to dobrze znana polska kolęda „Cicha noc”. Julia złożyła także wszystkim zgromadzonym: uczniom, nauczycielom i gościom, bardzo ciepłe świąteczne życzenia. Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę świąteczną „Let it snow”. Tym razem nie śpiewał już tylko sam RaszMusic, ale także cała sala;-).

Po kolędach, przyszedł czas na uczczenie urodzin. Jak się okazało, w tym dniu dwie osoby miały swoje święto: Karina Skowrońska z klasy Droga Mleczna oraz absolwentka Raszyńskiej i uczennica IB - Zuzia Dzieniak. Z tej okazji wszyscy razem zaśpiewaliśmy im „Sto lat”.

Następnie odwiedziło nas dwóch wspaniałych Mikołajów – w tych rolach wystąpili: Pan Dan uczący języka angielskiego oraz Pan Gonzalo nauczyciela języka hiszpańskiego. Razem z nimi zaśpiewaliśmy kolędę Feliz Navidad. To pieśń, która wykonywana jest w dwóch językach: po hiszpańsku i po angielsku. Każda klasa otrzymała prezent w postaci pierników i cukierków. Było to bardzo miłe ze strony szkoły.  Na koniec uroczystości, życzenia świąteczne złożył nam Pan Dyrektor. Zapewne każdy z uczniów, tak jak ja, zapamiętał szczególnie jedno zdanie: „Pamiętajcie, Święta są też po to, aby odpocząć od szkoły”;-).

Około godziny 14:00 rozeszliśmy się do swoich sal, aby tam celebrować zbliżające się Święta, lecz w mniejszym gronie. Cała uroczystość była bardzo dobrze zorganizowana, myślę, że wszystkim bardzo się spodobało.

Komentarze

Popularne posty