30-lecie Bednarskiej

Temat 30-lecia Bednarskiej pojawił się już na Inauguracji roku szkolnego. Przygotowania - u nas na Raszyńskiej zaczęły się od poszukiwania wolontariuszy i ustalenia z nimi "co i jak". Akcja ruszyła pełną parą na początku października. Na miejsce imprezy wybrano klimatyczne wnętrza  Fortecy Kręglickich na ul. Zakroczymskiej 12.

Już od rana 20 października zwożono tam potrzebne rzeczy z całego zespołu szkół - kanapy, sztalugi, stoliki, krzesła.

Wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień. Ekipa wolontariuszy pod wodzą Pani Agi Viburno założyła żółte i czarne koszulki z napisem RASZ i ruszyła do pracy. Oficjalna  uroczystość rozpoczęła  się o godzinie 14:30 przemówieniem Dyrektora I SLO Bednarska i zaproszeniem na scenę wszystkich Pań Dyrektorek Szkół Zespołu oraz oczywiscie Pani Krystyny Starczewskiej - założycielki I SLO.


Każda ze szkół zespołu miała swoją specjalną strefę. Rasz prowadził stoisko z gadżetami szkolnymi oraz w sali obok przygotował pokaz archiwalnych zdjęć i filmów. Wolontariusze z Rasza obsługiwali też wystawę archiwalnych numerów RaszTimesa oraz prezentowali gościom zabytkowe rzeźby związane z kulturą Indii.
  

Na początku nie było zbyt wielu gości, ale z kwadransa na kwadrans klimatyczny ceglany budynek Fortecy był tak wypełniony, że część uczestników musiała przebywać na dworze.


Było mnóstwo atrakcji: lekcje z nauczycielami I SLO - była to swoista "podróż w czasie" dla Absolwentów, foto budka, pyszne jedzenie, stanowiska naukowe z doświadczeniami, sklepiki z gadżetami, projekcje filmowe, koncerty oraz archiwum kronik i gazet RaszTimes. W tym tłumie uczniów, nauczycieli i absolwentów uwijali się wolontariusze -  sprzedawcy gadżetów, sprzątacze oraz osoby rozdające owoce.
 Na scenie prezentują się nasi koledzy z klasy MultiKulti - Soshiant oraz Justin

Doświadczenia wzbudzały spore zainteresowanie wśród gości; tyle ciekawych rzeczy do zbadania, odkrycia i przeżycia. Bez przerwy pracowały trzy rzutniki, które wyświetlały zdjęcia oraz filmy szkolne sprzed wielu lat. Tuż obok widowni widać było kilka osób, które od potańcówki o 19:00 cały czas zaskakiwały ludzi swoimi niezwykłymi umiejętnościami tanecznymi. Na scenie grały szkolne zespoły: RaszMusic, Startowa oraz JAZZGOT. Przy archiwum  cały czas kłębił się tłum absolwentów.

Kroniki i wspomnienia z lat jeszcze 2000-2009 budziły bardzo duże zainteresowanie. Impreza udała się znakomicie, wszyscy byli niezwykle zadowoleni a szkoły zgromadziły fundusze, które przeznaczone zostaną na Ekipę Świętego Mikołaja.

Zdjęcia Alicja Szulc

Komentarze

Anonimowy pisze…
fajna imoprezka

Popularne posty