Grudzień miesiącem wolontariatu

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole dzieje się coś dziwnego. Uczniowie z różnych klas wymyślają akcje pomocy dla różnych osób, fundacji i organizacji.
Pomagaliśmy już dzieciom chorym na raka, organizowaliśmy zbiórke na zakup węgla dla domu samotnej matki, zbieraliśmy pieniądze dla Fundacji Mcdonalda. Obecnie prowadzona jest zbiórka dla psów i kotów. Przed nami WOŚP oraz koncert pastorałek na oddziale pediatrii w Centrum Zdrowia Dziecka.
Akcja: Pierniki dla Centrum Zdrowia Dziecka. Upiekliśmy prawie 1500 pierniczków, które ozdabialiśmy wspólnie z pacjentami oddziału Onkologii. 
 Kawiarenka klasy Ad Astra - dochód przeznaczono na Dom Samotnej Matki na Białołęce.
 Aukcja klasy Ad Astra. Wszystkie przedmioty aukcji wykonaliśmy samodzielnie - artefakty: kolczyki, naszyjniki, karty do gry, tomik wierszy i wiele innych. Całkowity dochód z aukcji przeznaczyliśmy na rzecz Domu Samotnej Matki.

Stowarzyszenie "Wspólnymi Siłami", potocznie zwane domem samotnej matki na Białołęce, prosiło o pomoc przy zakupie węgla.
6 grudnia w naszej szkole, odbyła się kawiarenka mikołajkowa na rzecz chorych dzieci przebywających pod opieką Fundacji Ronalda McDonalda!
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc przy organizacji kawiarenki. Wspólnie zebraliśmy aż 1077,64 zł. Pomysłodawczynią akcji była Julka Kwiatkowska z klasy 8 - Shanti.

Maja, Lena i Maja zbierają pieniądze na warsztaty kulinarne dla dzieci z oddziału onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka. Część pieniędzy przeznaczą też na zakup mat do ćwiczeń dla mam pacjentów oddziału rehabilitacji w CZD. W sumie zebrały ok. 2300zł.

Zawozimy zakupione maty do Szpitala w Międzylesiu.

Klasa Reakcja Łańcuchowa zaangażowała się w akcję "Nie-zły Pies". Zorganizowano zbiórkę, kocy, żwirku dla kotów, ręczników, podkładów dla czworonożnych chorasków, smyczy, miskek, i innych potrzebnych akcesoriów.
Pierniczkowy niesamowity zawrót głowy w Centrum Zdrowia Dziecka.


Komentarze

Popularne posty