Wigilia 2019

W piątek 20 grudnia 2019 w naszej szkole obchodziliśmy wigilię. Wszyscy przyszli do szkoły na późniejszą godzinę i zebraliśmy się na sali gimnastycznej. Na początku wystąpiły dwie grupy Improwizatorni odgrywające świąteczne scenki.

Potem na scenę weszła grupa RaszMusic, która grała i śpiewała kolędy. Usłyszeliśmy kilka pastorałek z repertuaru "Bractwa Kurkowego".

Oprócz śpiewu zagrały: wiolonczela, flety poprzeczne, skrzypce, gitary, ukulele i instrumenty perkusyjne.

Na sam koniec zespół wraz z całą salą wykonał utwór "Let it snow".

Po występie na scenę wkroczyli Mikołaje, w których wcielili się pan Gonzalo oraz Dan. Wszystkie klasy otrzymały słodkosci.

Po wspólnej wigilii rozeszliśmy się do naszych klas. W mojej klasie (Reakcja Łańcuchowa) wyglądało to tak: Gdy wszyscy się zebrali podzieliliśmy się opłatkiem i zaczęło się jedzenie. Po godzinie wspólnego ucztowania i rozmawiania nadszedł czas na prezenty,

Wszyscy bardzo się podekscytowali. Po rozdaniu prezentów powoli zaczęliśmy rozchodzić się do domów. Atmosfera całej imprezy była bardzo przyjemna, ponieważ w powietrzu rozchodził się zapach nadchodzącej przerwy świątecznej.

Zdjecia: Julia Jagielska, Krzysztof Sobański /RaszFoto/