Dzień otwarty 2020

1 lutego odbył się w naszej szkole dzień otwarty. Było wiele atrakcji. Specjalnie dla gości została zamknięta sala kinowa w ramach szatni, która się tam znajdowała. Obok w pracowni fizycznej było przygotowanych kilka doświadczeń.

Pani Krystyna Starczewska wraz z kandydatem i rodzicem oraz dziewczyny z klasy Ad Astra
Obsługa sklepiku z klasy Fraktal
Staś i Kajetan prezentowali eksperymenty w sali fizycznej
Pan Janek Małkowski przedstawia pracownię biologiczną
W szatni pracował Maciek

Każdy z gości sam bądź z grupą kandydatów był przydzielany do jednego ucznia na oprowadzanie. W pewnym momencie pojawiło się tak wiele osób, że niektórzy musieli oderwać się od pracy w sklepiku czy kawiarence.

W kawiarni można było napić się kawy i herbaty oraz zimnych napojów. Na gości czekały też ciasta wyprodukowane własnoręcznie przez uczniów. Prezentowane też były filmy nakręcone przez ekipę RaszFilmu.  W pewnym momencie pojawiła się nawet nasza gazetka szkolna Rasz Times wraz z redaktorem naczelnym Panią Marią Topczewską.

Sklepik znajdujący się  tuż przy wejściu tętnił życiem. Pojawiało się mnóstwo osób zainteresowanych gazetą szkolną bądź koszulką, czy kubkiem. Zarobione pieniądze jak zawsze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Idąc głębiej w stronę korytarza znajduje się pracownia chemiczną, gdzie również tak samo jak w pracowni fizycznej przygotowanych było kilka doświadczeń. Kandydaci mogli obejrzeć m.in. łączenie sodu z octem czy zabawę cieczą nienewtonowską.

Ostatnią atrakcją na parterze były piłkarzyki ping pong oraz hinduski billard - specjalność naszej szkoły - Carrom.

Cały czas po szkole przemieszczała się ekipa filmowa RaszFilm prowadząca wywiady z gośćmi oraz Fotoreporter z grupy RaszFoto - Krzysztof Witkowski.

Na drugim piętrze znajdowały się karty z łamigłówkami matematycznymi.  Uczniowie starszych klas zorganizowali spotkanie dla kandydatów, na którym rozmawili z nimi o naszej szkole.
W tym samym czasie w sali gimnastycznej miało miejsce zebranie dla rodziców.

Uważam, że całe wydarzenie doskonale się udało mimo przejściowych problemów, które zwykle się pojawiają podczas takich imprez.

Gabinet Pani Zuli - najwspanialszej pielęgniarki świata
fot. Krzysztof Witkowski /Makai/

Komentarze

Popularne posty