Rasz mistrzem XXV Zimowych Igrzysk

Jak co roku po feriach zimowych odbywają się ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych. Uczniowie startują w 4 konkurencjach: łyżwiarstwo, narty biegowe, narty zjazdowe i snowboard. W tym roku nasz szkoła zdobyła 1 miejsce drużynowo. Wyjazd sportowy trwał 6 dni. Mieszkaliśmy w Małem Cichem w przytulnym pensjonacie u miłych górali. Na miejscu okazało, że aż 19 osób to wegetarianie. Gospodyni serwująca posiłki miała nie lada orzech do zgryzienia przygotowując niezbyt góralskie dania. Byliśmy zakwaterowani wraz ze starszymi kolegami z Liceum Bednarska oraz IB.


Pierwszy pełny dzień w Zakopanym zaczął się zawodami lyżwiarskimi. Mieliśmy sporo dobrych zawodników, były 2 i 3 miejsca zajmowane przez nasza szkołę, ale to niestety nie starczyło ponieważ tego samego dnia pan Górnicki ogłosił, że szkoła Dębinka z Poznania ma przewagę punktową. To  wszystkich nas przeraziło, ale też zmotywowało do działania.
Codziennie wieczorem o godzinie 21:00 spotykaliśmy się na stołówce, by omówić nasze sukcesy i porażki. Nasz trener i guru - Pan Górnicki omawiał wyniki, plan kolejnego dnia i dodawał nam otuchy. Nagradzał też zdobywców pierwszych miejsc, dając zwycięzcom słynne czerwone kurtki nasze reprezentacji.

Drugiego dnia startowaliśmy w konkurencji nart biegowych. Na miejscu okazało się, że diametralnie powiększono nam trasę. Zawody mające odbywać się w Kościelisku, z przyczyn techicznych zostały przeniesione do Zakopanego. Ale to nie wpłyneło na nasz wynik. Nasz największy rywal spadł na drugie miejsce. Pan Górnicki był dumny i stwierdził, że w końcu stanowimy drużynę!!!

Kolejny dzień zaczynał się na stoku narciarskim w Suchym, gdzie odbyły się zawody z nart zjazdowych. Była duża konkurencja, ale na szczęście utrzymaliśmy się na pierwszej pozycji.

Ostatni pełny dzień był spędzony na zawodach snowboardowych. Pogoda była niezbyt sprzyjająca. Stok był dosyć śliski i po wielu przejazdach rozjeżdżony. Jednak dawaliśmy z siebie wszystko.

W piątek na rozdaniu pucharów, medalów i innych nagród na scenie zdecydowanie przważały  czerwone kurtki z napisem Raszyńska!!! Miejmy nadzieje, że w przyszłym roku też zbierzemy super drużynę i wspólnie staniemy na podium!!!

Poniżej wyniki:

ŁYŻWY - dziewczęta:
Brązowy medal: Paulina Parać (Bez Gwarancji)
Czwarte miejsce: Dorota Marciniak (Bez Gwarancji)

ŁYŻWY - chłopcy:
Srebrny medal: Witold Staniszkis (Makai)
Brązowy medal: Szymon Zdziechowski (Epicentrum)

NARTY BIEGOWE - dziewczęta:
Srebrny medal: Pola Czubkowska (Makai)
Brązowy medal: Francesca Koegl (Shanti)
Czwarte miejsce: Dorota Marciniak (Bez Gwarancji)

NARTY BIEGOWE - chłopcy:
Srebrny medal: Szymon Zdziechowski (Epicentrum)
Czwarte miejsce: Józef Jankowski (Herbaciarnia)

NARTY ZJAZDOWE
Filip Szlaga- złoty medal (Makai)

SNOWBOARD - dziewczęta:
Srebrny medal: Helena Simonowicz (Genesis)

SNOWBOARD - chłopcy:
Złoty medal: Jan Golińczak (Genesis)
Brązowy medal: Jan Horawa (Droga Mleczna)
Szóste miejsce: Szymon Zdziechowski (Epicentrum)

Komentarze

Anonimowy pisze…
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

Popularne posty