Zakończenie roku 2019/2020

W tym niecodziennym roku szkolnym wiele rzeczy odbywało się inaczej niż zwykle. Przede wszystkim od 15 marca zamknięto szkołę i wszystkie zajęcia odbywały się online.
Również zakończenie było bardzo inne od codzienności. Obowiązywały maseczki. Nikt nie tańczył Poloneza. Zamknięto nas w klasach i każdy uczeń mógł obejrzeć transmisję z tej uroczystości na żywo poprzez naszą stronę na FB.

    A co się działo? Wybrani uczniowie przychodzili do auli, gdyż tam się skupiła część oficjalna z wręczaniem nagród. Uczniowie byli wywoływani. Mogliśmy to skoordynować dzięki transmisji na żywo. 
 
Pan Marek Górnicki pożegnał się z naszą szkołą. Odszedł na zasłużonę emeryturę. Po jego przemówieniu zabrzmiały dźwięki piosenki zespołu Queen "We are the Champions".  Nie jednej osobie oglądającej film na FB zak®ęciła się łezka w oku. Bez naszego wieloletniego wuefisty nic nie będzie już takie samo, jak dawniej.
 
Potem nauczyciele rozdali nagrody za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.
    Co roku w szkole przyznaje się specjalna nagrodę Kalos Kagathos. Otrzymuje ją uczeń lub uczennica za wybitne wyniki w nauce i sporcie. W tym roku tę nagrodę przyznano Francesce Koegl z klasy Shanti.


Na zakończenie transmisji nauczyciele pozdrowili wszystkich widzów i słuchaczy.W części artystycznej mogliśmy usłyszeć piosenki z repertuaru Edyty Geppert "Och życie, kocham cię nad życie" w wykonaniu Juli Lewenfisz-Górki oraz "Tyle Słońca w całym mieście" z repertuaru Anny Jantar w wykonaniu Małgosi Zozuli. /Herbaciarnia/.

Reszta pożegnań i rozdanie świadectw miała miejsce już w salach lekcyjnych.

W klasie Pani Tuni Waloszek - Herbaciarni - przygotowania do transmisji online.

Komentarze

Popularne posty