Integracja w Kazimierzu

Każda klasa szósta odbyła wycieczkę integracyjną. Moja - Yin Yang, pojechała do Kazimierza Dolnego który, jak się okazało jest naprawdę fascynującym miastem. Podczas wycieczki cały czas padał deszcz lecz i tak było super. Dowiedzieliśmy się wiele o zwyczajach mieszkańców. Niektóre są dość nietypowe, na przykład: mieszkańcy codziennie witają się z posągiem psa sądząc, że przynosi to szczęście.
Lecz oczywiście głównym punktem wycieczki były słynne Doliny lessowe. Cieszą się ogromną popularnością nie bez powodu. Już wcześniej widziałam wiele zdjęć, ale osobiście zobaczyć coś takiego jest na prawdę wyjątkowym doświadczeniem. 
Nie należy też zapominać o pięknych zabytkach. Zwiedziliśmy: piękny kościół parafialny prowadzony przez zakon franciszkanów, średniowieczną basztę obronną i ruiny zamku zamieszkiwanego przez monarchów. 
Na końcu popłynęliśmy na spokojny rejs po Wiśle. Wtedy właśnie klasa zintegrowała się najbardziej. mieliśmy dużo czasu na rozmowy i zabawy. Wycieczka naprawdę mi się podobała, choć szkoda, że była tam tylko połowa klasy... 
Zachęcam do odwiedzenia tego miasta zwłaszcza, że znajduje się ono bardzo blisko Warszawy!


Komentarze

Popularne posty